SON

Tığ İşi Kordon Yapımı | Cordón de zapato redondo tejido a crochet

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Tunus İşi Örgü Tekniği | Tunisian Crochet Lace Stitch

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Ajurlu Çapraz Baklava Dilimi Örgü Modeli YAPILIŞI | Çok Kolay Şiş El Örgüsü Örneği

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Mosaic Crochet Patterns

Burada Herşey Var

Baykuşlu Örgüler

Bu haber 21 Kasım 2013 - 9:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genellikle bebekler ve çocuklar için örülen şirin hayvan figürlü örgü modellerinde son zamanlarda örülmeyi popüler bir şekilde tercih edilen gece kuşlarımızdan baykuşlarla ilgili nasıl değişik örgüler yapılmış biraz araştırdım ve sizlere fikir versin istedim. 

Tığla veya şişle el örgüsü ile yapılan örgülerde farklı tasarımları seven herkes kendi hayalince, el becerisince ve elindeki renkli yün iplerle değişik baykuş örgüleri ortaya çıkardılar. Ve örmek isteyenlere ilham verdiler.

O gece sessizlikte ötüşünden ve karanlıkta kocaman açtığı gözlerinden irkilsekte genelde bere ve şapka türü örgüler yapıldı.

Ama bazen şiş işi örgü tekniğinde bir kazağın robasında, eldivenin üzerinde, süveterin ev kazağın ön yüzünde motif ev desen olarak yerini aldılar.

Bazen bir battaniye, bazen bir çanta üstünde küçük motiflerle aplike işi süslemeler, bazen dantel modellerimizde, bazen bir örgü yastık şeklinde, bazen salonun ortasına yere serilebilecek bir paspas şeklinde, bazen boynumuzu soğuk havalarda sıcacık tutsun diye ördüğümüz atkılarda motif olan, bazende çocuk ve bebeklerimizin örgü oyuncak modellerinde gözü kapalı, açık, kızgın, sert bakışlı formlarıyla baykuşlarımızın farklı örgülerimize konu olduğunu hep beraber gördük. Gelin bu gece kuşu örgülerine bir göz atalım.