SON

Double Tire Sample Easy Auger Bending Mesh Knit Free Pattern

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

AMİGURUMİ OYUNCAKLAR GÜZEL VE SEVİMLİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Tığ İşi-Örgü-El Yapımı-Amigurumi Oyuncaklar

El Örgüsü Kolay Battaniye | Kesme Şeker Örneği | Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Şişle Yapılışı

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Beyaz Çamaşırda Sarı Koltuk Altı Ter Lekesi Nasıl Çıkarılır

Bu haber 14 Kasım 2015 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özellikle erkeklerin daha çok kirlenen ve sapsarı lekeler oluşturan atlet, fanila gibi beyaz iç çamaşırlarının zamanla sararması, hem yanlış yıkamalara bağlı, hem de terleme gibi istenmeyen, sonrasında beyaz çamaşırda sarı leke bırakan bir durum. Her şeyden önce bunu önlemek için beyazlarımızı, diğer renklerden ayrı yıkamalı ve mümkün olduğunca güneşte kurumalarını sağlamalıyız. Bunun dışında sararmış çamaşırları beyazlatıp, ilk günkü görünümlerine yakın bir hale getirmek için farklı pek çok yöntem mevcut.

Koltuk Altı Sararmış Sarı Leke Tutmuş Beyaz İç Çamaşırları Nasıl Temizlenir? Sararmış Çamaşırları Beyazlatmada Kullanılan Doğal Malzemeler ve Yöntemler Nelerdir ?
Saf sirke, ev temizliğinde pek çok yerde kullanabildiğimiz sirke, çamaşırlarımız için de mükemmel bir temizleyici. 1 bardak saf sirkeyi (sirke ruhu) çamaşır makinesinin deterjan gözüne, çamaşır deterjanının üzerine ilave edip, beyazlarımızı yıkadığımız yüksek derece ile yıkıyoruz. Koku için endişe etmeye gerek yok, kuruyunca geçecektir

Veya
Saf sirke-su karışımı hazırlıyor, sararmış çamaşırları bir gece bu suyun içinde bekletip, ertesi gün normal şekilde yıkıyoruz. (12 ölçek su+1 ölçek sirke) Aynı işlemi, suyu kaynatıp, leğen içindeki grileşmiş çamaşırın üzerine döküp bir gece bekleterek de yapabiliriz.
Karbonat da bir diğer doğal temizlik kahramanı. Bir çok yüzeyi temizlemede kullanabiliyor ve sararmış çamaşırları beyazlatmada kullanabiliyoruz. Yarım bardak kadar karbonatı, çamaşır deterjanı gözüne çamaşır deterjanının üzerine ilave ediyor, normal yıkama işlemini uyguluyoruz. Ayrıca leke çıkarmak için de karbonatla hazırladığımız macundan yardım alabiliriz. (karbonatın içine macun kıvamına gelene kadar su ilave edip, lekenin üzerini kaplıyor, bir süre bekleyip yıkıyoruz.)
Oksijenli su, çamaşır suyu içermeyen bir beyazlatıcıdır. Ayrıca hafif yaralanmalarda yarayı temizlemek için de kullanılır. (Bu sıvının kimyasal adı hidrojen peroksit olup, saf olanı çok tehlikelidir. Bizim kullanmamız gereken %3 derişime sahip oksijenli sudur. Bütün eczanelerden temin edilebilir.) Oksijenli suyu, çamaşır makinamızın deterjan haznesine çamaşır deterjanının üzerine yarım bardak ilave ediyoruz.
Limon suyu, bir diğer doğal temizleyici ve parlatıcıdır. Çamaşır miktarına bağlı olarak çeyrek ila yarım su bardağı limon suyunu çamaşır makinesinin deterjan gözüne çamaşır deterjanının üzerine ilave ediyor, normal yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Not : Dikkat etmeniz gereken eski artık kalıcılaşmış ter lekelerinde değil de taze ama inatçı ter lekelerinde daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ve önemle dikkat etmeniz gereken ise kesinlikle aşağıdaki temizleme yöntemlerini hassas kıyafetlerde kullanmayın. Ve hassas olmayan kıyafetlerinizde denediğiniz de ilk yıkama başarılı olmaz ise bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz.