SON

GÜZEL BEBEK YELEKLERİ MODELLERİ

Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

ŞİŞ İŞİ ÖRGÜ DESEN MODELLERİ

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

TÜLBENT İĞNE OYASI ÖRNEKLERİ

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

20 GÜZEL VE TATLI BEBEK NAKIŞI

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

BİR ÇOCUĞUN EBEVEYNLERİNDEN MİRAS ALDIĞI 8 GENETİK İŞARET

Bu haber 15 Haziran 2019 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİR ÇOCUĞUN EBEVEYNLERİNDEN MİRAS ALDIĞI 8 GENETİK İŞARET

EBEVEYLERİNDEN BEBEĞE GEÇEN 8 GENETİK ÖZELLİK

Hayatımız boyunca çoğumuza kaç kez söylendi:

Annenin gözlerine sahipsin

veya ‘Burnun babanın burnunun aynısı ‘ Ebeveynlerin çocuklarına gelince, insanlar her zaman benzerlikler benzer işaretler taşır. Bir bebeğin kime benzediği, hangi benzer özelliklerini kimden aldığı , bebek hangi genleri babadan alır, bebekler genlerini kimden alır gibi konulara cevaben anne ve babadan geldiği bilim insanlarınca kanıtlandı. Peki anne ve babadan bebeğe miras gibi geçen genetik özellikleri alabildiğini bunlar neler miş hep birlikte öğrenelim .

ŞU DÜNYADAKİ HER BEBEK ÇOCUK MUTLU OLSUN

bebek hangi genleri babadan alır , ebeveynlerden geçen 8 özellik , bebekler genlerini kimden alır , saç rengi geni kimden gelir,  anne ve babadan çocuğa geçen özellikler , zeka geni kimden geçer,  babadan oğula geçen genetik özellikler ,  anne babadan alınan genetik özellikler , bebek zekasını kimden alır ,  bebek hangi özelliklerini anneden alır , çocuğun ten rengi kime benzer

 

 

1. Göz rengi

Gelecekte anne babalar bu konuyu daha sık tartışırlar. Bebeğin gözlerinin ne renkte olacağını kesin olarak söylemek imkansızdır, ama bir kişi varsayabilir. Dolayısıyla, bu veya bu göz renginin tezahürü, vücudumuzun diğer özellikleri gibi, baskın ve çekinik genler tarafından belirlenir. Genellikle koyu gölgeler (kahverengi, kahverengi) dominant genler ve ışık (örneğin, mavi) – çekinik neden olur. Siz ve eşinizin kahverengi gözleri varsa, çocuğun bu rengi miras alma şansı vardır. Ancak mavi gözlü bir bebeğiniz varsa şaşırmayın.

2. Saç rengi

 

İşte benzer bir durum. Saçın koyu rengi dominant genler tarafından belirlenir ve açık renk çekiniktir. Bu genler melanositlerin fonksiyonel aktivitesini düzenler (saçın rengini belirleyen melanin pigmentini üreten hücreler). Daha fazla eumelanin hücreler üretecek, çocuğun saçları koyulaşacaktır. Fakat eğer bir çok feomelanin varsa, saçlar da kırmızı olabilir. Küçük bir olasılık derecesi olan koyu saçlı ebeveynlerde, bir sarışın çocuk doğabilir, ancak tersi durum neredeyse imkansızdır.

3. Gülümseme

Dişlerin boyutu ve çene şekli de genetik olarak belirlenir ve çocuk bu anatomik özellikleri ebeveynden alabilir. Çocuğun babasından bir gülümseme aldığına dair bir görüş var. Ve bu bir kaza değil: modern araştırma, babanın genlerinin annenin genlerinden daha aktif olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, bu özelliğin de olumsuz bir yanı vardır: babanın çene-yüz patolojilerinin ve gelişimsel anormalliklerinin varlığı da çocuklarda ortaya çıkma olasılığını artırmaktadır.

4. Boy uzunluğu ve kısalığı

 

Ailelerin çoğunluğuna bakıldığında, çocukların ebeveynlerinden büyümelerini miras aldıkları oldukça mantıklı bir sonuca varmak mümkündür. Gerçekten de, burada genetik faktör önemli bir rol oynar, ancak daha fazla bilimsel onay gereklidir.

5. Kulak yapısı

Kulak boyutu ve şekli, bir kişinin en belirgin genetik olarak kalıtsal özelliklerinden biridir. Çocuklarda, küçük kulaklı küçük kulaklar neredeyse yoktur ve bunun tersi de geçerlidir. Çoğunlukla bir çocuğun aurikülü şekli bir babanınkine benzer. Bu, genetiğin ortaya çıkmasından çok önce biliniyordu ve vücudun bu kısımlarının karşılaştırılması, babalık için bile bir tür testti.

Böylece, çocukların gerçekten küçük kopyalarımız olduğu kesinlik ile söylenebilir. Genetik, herhangi bir kişinin şimdiki ve geleceği üzerinde büyük bir rol oynar.

6. Ayak yapısı

 

7. Sima olarak benzeme

 

8 . Kilo olarak benzeme