SON

EL EMEĞİ GÖZ NURU EVİNİZE DAİR HERŞEY

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, Dekoratif Aksesuarlar, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

TIĞ İŞİ ÇİÇEK | KOLAY YAPILABİLİR | DETAYLI ANLATIMLI | DANTEL MOTİFLERİ

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

KANAVİÇE BEBEK MENDİLİ ŞABLONLARI

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

ÖRGÜ KEMER | TIĞ İŞİ ÇANTA SAPI | İPTEN ÇOK KOLAY KORDON YAPILIŞI

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

BOYNUZLU GÜVERCİN | NİCOBAR PİGEON

Bu haber 01 Kasım 2018 - 13:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BOYNUZLU GÜVERCİN | NİCOBAR PİGEON

Grevy güvercin (Latin Caloenas nicobarica), Golubin ailesinin (Columbinae) en nadir kuşlarından biridir. 2002 yılında yapılan genetik araştırmaya göre, soyu tükenmiş kuşların en yakın akrabası olarak kabul edilmektedir: dodo, Liverpool güvercini ve Rodrigues dodo.

XIX yüzyılın ikinci yarısında türler Avrupa’ya getirildi. İlk çocuk 1872’de Paris Hayvanat Bahçesinde doğdu. Şu anda, birçok Avrupa hayvanat bahçesinde gri güvercinler bulunur. Özel koleksiyonlarda satış çoğu AB ülkesinde resmi olarak yasaklanmıştır.

Bu türler Nicobar Adaları’ndan Filipinler ve Yeni Gine’ye dağıtılır, bu nedenle genellikle Nicobar güvercini olarak adlandırılır. Kuşlar esas olarak seyrek nüfuslu ya da ıssız adalar ve büyümüş atomalar üzerine yerleşirler. Genellikle birkaç yüz evli çiftin kolonilerini oluştururlar.

Azgın güvercin çoğu zaman yere gider ve son derece isteksizce uçar. Güçlü, kaslı bacaklarına sahip, yiyecek aramasında uzun mesafeler kat etmesine izin veriyor. Bazen güvercinler küçük adalarda bir adadan diğerine akın eder. Diyetleri meyveler, meyveler, fındık, çeşitli tohumlar ve böceklerden oluşur. Doğrudan kabukla yutulan somunları sindirebilirler. Kuşlar, alacakaranlıkta ve şafakta en aktifler.

ÜREME :

Kuşlar, evli çiftleri bir kez ve ömür boyu oluşturur. Düğün döneminde, eşler birbirlerine birkaç gün dikkat çekerek lüks tüylerini sergilerler ve oldukça karmaşık danslar yaparlar. Yuvalama için, ormanın ortasında genellikle ulaşılması zor yerleri seçerler. Erkek yuva için bir yer seçer ve kuru dallardan malzeme inşa etmek için toplar. Geniş bir platform şeklinde bir yuva, bir dişi tarafından yerden 2-4 m yükseklikte inşa edilmiştir. Bir ağaç üzerinde bir düzine çiftlere kadar yuva yapabilir.

Duvarcılık, her iki eşi de dönüşümlü olarak kuluçkalayan bir beyazımsı mavi yumurtan oluşur. Kuluçka yaklaşık bir ay sürer. Yavru körü kör, çıplak ve çaresiz. Onun vücudu erik çiçeği ile koyu bir renkte boyanır. Yakında piliç siyah bir çocuğun kabartması var.

Her iki ebeveyn de bebek böceklerini ve larvalarını yoğun bir şekilde beslemektedir. 70-80 yaşlarında, o zaten uçmaya başlıyor. Büyüdükçe tüylerinde yeşil parlak bir gölgeye sahip.

Ortalama vücut uzunluğu 40 cm, dişiler erkeklerden biraz daha küçüktür. Baş gridir. Boyunda karakteristik bir yele oluşturarak uzun hilal şeklindeki tüyler büyür. Alt kısım koyu, metalik parlaklıklıdır.

Vücudun üzerindeki kanatlar ve tüyler mavi, yeşil ve sarıdır. Kuyruk tamamen beyazdır. Paws kırmızıdır. Gaga siyah ve üssünde bir büyüme var.

Boynuzlu güvercinlerin ömrü yaklaşık 12 yıldır.

Nicobar Pigeon (Caloenas nicobarica)