SON

ÇOK KOLAY BEBEK PATİĞİ YAPILIŞI | T ŞEKLİNDE ÖRGÜ PATİK MODELİ

Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

How to Make a Crochet Circle For Beginners | ROUND | EASY DOUBLE CROCHET

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

POŞE YUMURTA TARİFİ | NASIL YAPILIR | Kolay Haşlanmış Yumurta

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

ESKİ KOTTAN YAPILMIŞ MUHTEŞEM DIY FİKİRLERİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Eski Eşyaları Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Yenileme, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Brezilya Nakışı Çiçek Modelleri

Bu haber 10 Temmuz 2013 - 13:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Kasnak üzerinde yapılan marifet ve göz nuru gerektiren bir el nakışı sanatı. Brezilya işi kasnakta nakış yapmak. Brezilyalı hanımların çeşit çeşit yüzlerce çiçek, hayvan, manzara ve değişik desenli nakış örneklemelerinin renkli floş ipliklerle kasnakta yapıldığı müthiş bir el becerisi. Yani bir nevi bizim kanaviçe işleme sanatımızın brezilya adını almış şekli.

brezilya nakisi cicek modelleri (15)

1

 

Geçen gün bir arkadaşım nevresim takımı almış. Şöyle güllü dallı , çiçekli, üzerinde kuşlu, böcekli, kelebekli işlemeleri olan bir modeldi. Çok beğendim. Bayada para vermiş. Eee el emeği nede olsa. Çok güzel dedim. Beğendim.

brezilya nakisi cicek modelleri (30)

2

 

Elimle şöyle nakış desenlerini incelerken , yani görsel güzelliğinden sonra test edip onaylarken arkadaşım brezilya nakışı dedi. İlk defa duymuştum. Bu benim bu konuda bilgisizliğim olsun dedim ve hemen araştırmaya koyuldum. Ben dururmuyum hemen tık tık internete başvurdum. Küçük bir araştırma ile karşıma ne güzel, ne harika , ne şaheser brezilya nakışları çıktı. Vurulmuştum bu desenlere. Sanki capcanlı çiçeklerdi.

 

brezilya nakisi cicek modelleri (28)

3

 

 

Koklayasım geldi , ekrandan kokladım :) İşin espirisi ama bayıldım ve bende benim gibi bilmeyenlere , çeyizlik örtüler işlemek isteyenlere model olarak fikir olsun diye paylaşmayı seçtim. Her ne kadar yapamasamda . Belki sizler hiç yorulmadan , sıkılmadan serin yaz akşamlarında işlersiniz.