SON

Tekli Pirinç Örgü Modeli | Şişle Bebek Yelek Hırka Battaniye Patik Bere Örneği

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Double Tire Sample Easy Auger Bending Mesh Knit Free Pattern

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

AMİGURUMİ OYUNCAKLAR GÜZEL VE SEVİMLİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Tığ İşi-Örgü-El Yapımı-Amigurumi Oyuncaklar

Brezilya Nakışı Çiçek Modelleri

Bu haber 10 Temmuz 2013 - 13:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Kasnak üzerinde yapılan marifet ve göz nuru gerektiren bir el nakışı sanatı. Brezilya işi kasnakta nakış yapmak. Brezilyalı hanımların çeşit çeşit yüzlerce çiçek, hayvan, manzara ve değişik desenli nakış örneklemelerinin renkli floş ipliklerle kasnakta yapıldığı müthiş bir el becerisi. Yani bir nevi bizim kanaviçe işleme sanatımızın brezilya adını almış şekli.

brezilya nakisi cicek modelleri (15)

1

 

Geçen gün bir arkadaşım nevresim takımı almış. Şöyle güllü dallı , çiçekli, üzerinde kuşlu, böcekli, kelebekli işlemeleri olan bir modeldi. Çok beğendim. Bayada para vermiş. Eee el emeği nede olsa. Çok güzel dedim. Beğendim.

brezilya nakisi cicek modelleri (30)

2

 

Elimle şöyle nakış desenlerini incelerken , yani görsel güzelliğinden sonra test edip onaylarken arkadaşım brezilya nakışı dedi. İlk defa duymuştum. Bu benim bu konuda bilgisizliğim olsun dedim ve hemen araştırmaya koyuldum. Ben dururmuyum hemen tık tık internete başvurdum. Küçük bir araştırma ile karşıma ne güzel, ne harika , ne şaheser brezilya nakışları çıktı. Vurulmuştum bu desenlere. Sanki capcanlı çiçeklerdi.

 

brezilya nakisi cicek modelleri (28)

3

 

 

Koklayasım geldi , ekrandan kokladım :) İşin espirisi ama bayıldım ve bende benim gibi bilmeyenlere , çeyizlik örtüler işlemek isteyenlere model olarak fikir olsun diye paylaşmayı seçtim. Her ne kadar yapamasamda . Belki sizler hiç yorulmadan , sıkılmadan serin yaz akşamlarında işlersiniz.