SON

ÇOK KOLAY BEBEK PATİĞİ YAPILIŞI | T ŞEKLİNDE ÖRGÜ PATİK MODELİ

Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

How to Make a Crochet Circle For Beginners | ROUND | EASY DOUBLE CROCHET

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

POŞE YUMURTA TARİFİ | NASIL YAPILIR | Kolay Haşlanmış Yumurta

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

ESKİ KOTTAN YAPILMIŞ MUHTEŞEM DIY FİKİRLERİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Eski Eşyaları Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Yenileme, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Dünyadaki En Sağlıklı 5 Yiyecek | GIDA ÜRÜNLERİ

Bu haber 02 Temmuz 2020 - 9:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genellikle vücudumuzu kilo almamak için vitaminler, mineraller ile doldurmak için ne yiyeceğini düşünürüz. Herkes sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek istiyor ve maalesef birçok ürünün modern kalitesinde arzulanan çok şey bırakıyor!

Böylece bilim adamları gezegenimizdeki en yararlı 5 yiyeceği adlandırdı:

1. LİMON

Limonun vücudumuzun yaşlanmasını önleyen çok miktarda antioksidan içerdiği bir sır değil. Ayrıca kolesterolü çok iyi düşürür, böylece kalp ve kan damarlarının hastalıklarının gelişmesini önler. Limon, ligamentlerimizin elastikiyetini iyi korur, bu da burkulma veya yerinden çıkma şansının azaldığı anlamına gelir. Ve elbette, güçlü anti-inflamatuar özelliklerini unutma ve limonlu çay olmadan tek bir soğuk yapamaz!

 

2. KARABUĞDAY

Karabuğday, kolin (grup B vitamini) içeren tek tahıl ürünüdür. Beynin ve merkezi sinir sisteminin normal işleyişinden sorumludur.

Karabuğday ayrıca kanser hücrelerinin gelişimini engelleyen flavonoidler içerir.

Aşırı kilolu insanlara da yardımcı olur. Bu harika bir diyet ürünü!

Karabuğdayın bir parçası olan lif, sindirim sisteminin normal işleyişini ve bağırsak hareketliliğini normalleştirir.

 

3. BROKOLİ

Brokoli, dünya çapında popüler bir diyet ürünüdür. Ekstra kilo ile mükemmel bir şekilde savaşır.

Manganez içerir – sinir sisteminin işleyişini etkiler ve kandaki glikoz seviyesini kontrol eder. Manganez ayrıca kolesterolü vücuttan uzaklaştırır ve pankreası normalleştirir.

Brokoli hala çok fazla potasyum içerir – vücudumuzdaki su dengesini düzenler ve beyin ve sinir sisteminin işleyişini kontrol eder.

 

4. BAKLAGİLLER

Bilim adamları, haşlanmış beyaz ve kırmızı fasulyenin insanlarda meme kanseri gelişme riskini azalttığını kanıtladılar.

Baklagiller ayrıca hormonal seviyeleri normalleştirir, vücuttaki toksinleri giderir, kan şekerini düşürür, kalp fonksiyonunu iyileştirir ve kan damarlarını güçlendirir, kandaki hemoglobini arttırır, verimliliği arttırır ve belleği iyileştirir.

 

 

5.SOĞAN VE SARIMSAK

Bu sebzeler, bağışıklığı mükemmel bir şekilde artıran ve vücudun bakterilere, virüslere ve her türlü toksine karşı direncini artıran rekor miktarda uçucu içerir! Bu nedenle, genellikle “doğal antibiyotikler” olarak adlandırılır.

Ayrıca sindirimi uyarırlar ve metabolizma üzerinde faydalı bir etkiye sahiptirler, kan kolesterolünü azaltırlar.

Bilim adamları, sarımsakta bulunan allisin maddesinin vücudumuzdaki kanserojenlerin etkisini engellediğine, tümörlerin büyümesini engellediğine inanıyorlar.