SON

AMİGURUMİ OYUNCAKLAR GÜZEL VE SEVİMLİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Tığ İşi-Örgü-El Yapımı-Amigurumi Oyuncaklar

El Örgüsü Kolay Battaniye | Kesme Şeker Örneği | Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Şişle Yapılışı

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

KAPI ALTI RÜZGAR ÖNLEYİCİ KÖPEK KEDİ FİGÜRLÜ

Burada Herşey Var, Dekoratif Aksesuarlar, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Krem Karamel (Crème Caramel )

Bu haber 19 Kasım 2015 - 16:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

krem karamel Crème Caramel

krem karamel Crème Caramel

 

Krem Karamelin İçinde Kullanılan Malzemeler :

Yarım litre süt

3 adet yumurta

toz şeker

Taze vanilya çubuğu 

Krem Karamel Tarifi Yapılışı ve Nasıl Yapılır 

120 gram toz şeker 30 ml su ile bir tencerede karamelize olacak şekilde eritilir. Sonrasında bir kaba sıvı haldeki karamel dökülür …Katılaşması sağlanır. 

 

Taze vanilya çubuğunun içindeki vanilya tohumları çıkarılır .. Dibinde karamel kalan tencereye yarım litre süt koyulur. Sütün içine vanilya eklenir . Kaynatılmadan süt ısıtılır.  Bir kaç dakika kenarda ılınmaya bırakılır. 

3 yumurta bir kaba kırılır . İçine 50 gram toz şeker eklenir. Ve yumurtalarla toz şeker çırpıcıyla çırpılır. Vanilyalı Ilık süt yumurtaların içine ilave edilir. Çırpılmaya devam edilir. Bir kenarda bekleyen dibi karamele bulanmış sertleşmiş karamelin üzerine sütlü yumurtalı karışım dökülür. 

Krem karamel yapılacak kap içi sıcak su dolu bir kabın içine oturtulur. Sonrasında önceden ısıtılmış 160 °C dereceli fırında 45-60 dakika kadar pişirilir.  Ve ğişen krem karamel fırından çıkarılıp oda sıcaklığına getirilir.  Üzeri kabuk tutmaması için streç filmle kaplanır. Buzdolabında bekletilir.  Donan , katılaşan krem karamel bıçak yardımıyla kenarlarından ayrılması sağlanarak kap ters çevirilir. Genişçe bir tabakta  servis edilir. Ve karşınızda krem karamel servis sunumu…

 

Videolu yapım aşamaları :