SON

ÇOK KOLAY BEBEK PATİĞİ YAPILIŞI | T ŞEKLİNDE ÖRGÜ PATİK MODELİ

Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

How to Make a Crochet Circle For Beginners | ROUND | EASY DOUBLE CROCHET

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

POŞE YUMURTA TARİFİ | NASIL YAPILIR | Kolay Haşlanmış Yumurta

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

ESKİ KOTTAN YAPILMIŞ MUHTEŞEM DIY FİKİRLERİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Eski Eşyaları Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Yenileme, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

OJEDEN SARARMIŞ Tırnaklara Çözüm Önerileri

Bu haber 17 Ağustos 2017 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

El ve tırnak bakımı her bayan için büyük bir önem taşır. Ellerinin ve tırnaklarının güzel ve temiz olmasını ister her kadın. Özellikle de tırnaklarına oje sürmediği zamanlarda tırnak uçlarının sarı renkte solgun bakımsız görünmesini istemez. Tırnaklara sürülen renkli ojeler elleri güzel ve zarif gösterir. İş ojenin tırnaktan çıkarılmasına gelince aseton ile çıkarılan oje tırnakta sararmış bir görüntü bırakır. İşte ojeden sararmış tırnaklara çözüm önerileri fikir olacaktır.

Sizde de ojeden dolayı tırnak sararması varsa bu tırnak bakım önerileri ilgili yazı faydalı olacaktır.

Ojeden sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır sorusunun cevabı oje sürmekten hoşlanan bayanlar için oldukça önemlidir. Oje sürüp tırnakları daha güzel ve çekici bir hale getirmek iyi hoş da, ya sonrasında sararan tırnaklar ne olacak? Bu yazımızda ojeden sararan tırnakları evde nasıl beyazlatacağınıza dair ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Ojeden Sararan Tırnakları Beyazlatma Yöntemleri

Az sonra sizlere bahsedeceğimiz yöntemler tırnak yapısına zarar vermeden onları tekrar eski beyaz görünümüne kavuşturmanıza yardımcı olacaktır. Evinizin mutfağında bulunan ve beyazlatma özelliği olan doğal ürünlerle, hiç bir masraf yapmadan tırnaklarınızdaki sararmaları giderebilirsiniz.

Limon ile Tırnak Beyazlatma

Ağartıcı özelliği bulunan limonu sararan tırnakları beyazlatmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir limonu bıçakla ikiye kesmek. Kesmiş olduğunuz limonların içine tırnaklarınızı yerleştirip 15 dakika beklettikten sonra uygulamayı sonlandırabilirsiniz. Tırnaklarda yoğun bir sararma söz konusu ise o zaman bu yöntem yeterli gelmeyebilir. Böyle bir durumda 1 su bardağı taze sıkılmış limon suyu ve 1 bardak su ile bir kabın içine karışım hazırlayın. Daha sonra tırnaklarınızı karışımın içinde 15 dakika boyunca bekletin. Bu yöntemi bayanlar tırnak beyazlatmak için sıkça uygulamakta ve olumlu sonuçlar almaktalar.

Yemek Sodası ile Tırnak Beyazlatma

Her evin mutfağında bulunan yemek sodası da doğal beyazlatıcı ürünlerden birisidir. Bu nedenle ojenin neden olduğu sararmaları gidermek için de rahatlıkla kullanılabilir. Bir kabın içinde eşit oranda yemek sodası ve suyu karıştırın. Bir pamuk yardımı ile limonlu su karışımını tırnaklarınıza sürerek ovalayın. 30 dakika tırnaklarınızda beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak uygulamayı sonlandırın.

Tırnak Beyazlatmak için Kabartma Tozu ve Limon Suyu

1 yemek kaşığı kabartma tozu ve 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu bir kabın içinde güzelce karıştırın. Bir pamuk ile karışımı tırnaklarınıza sürün ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Ojeden Sararan Tırnaklara Çilek ve Yemek Sodası

Sevilen meyvelerden birisi olan çilek aynı zamanda doğal bir beyazlatıcıdır. Yemek sodasının da beyazlatma özelliği bulunmaktadır. Bu ikisini bir arada kullanarak sararan tırnaklarınızı beyazlatmanız mümkün. Bunun için gerekenler 5 tane çilek ve 1 yemek kaşığı ölçüsünde yemek sodasıdır. Çilekleri bir kabın içine alın ve ezerek püre haline getirin. Daha sonra üzerine belirtilen miktarda yemek sodası ekleyin ve hazırlamış olduğunuz bu karışımı tırnaklarınıza ovalayarak sürün. 10 dakika etki etmesi için beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak durulayın.

Diş Macunu ile Tırnak Beyazlatma

Her evde bulunan diş macunu da ojeden sararan tırnaklardan kurtulamaya yardımcı olabilir. Bunun için tek yapmanız gereken kullanmadığınız bir diş fırçasının üzerine biraz diş macunu sürmek ve tırnaklarınızın hepsini ovarak fırçalamak. Uygulama sonrasında bolca ılık su ile tırnaklarınızı güzelce durulayın.

Sararan Tırnaklar için Limon Suyu ve Diş Macunu Karışımı

Tırnaklarda yoğun bir sararma meydana geldiği zaman bu etkili formül çok işinize yarayabilir. Bir kasenin içine biraz diş macunu sıkın ve bunun üzerine 5 damla limon suyu ilave ederek, sürülebilecek kıvama gelene kadar karıştırın. Sonrasında kullanmadığınız bir diş fırçasını karışıma batırın ve tırnaklarınıza güzelce sürün. Karışımı 15 dakika tırnaklarda beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle paylaşmış olduğumuz ojeden sararan tırnakları beyazlatma yöntemleri sayesinde artık sararan tırnaklarınız sorun olmaktan çıkabilir. Yöntemleri uygularken tırnaklara aşırı baskı uygulamadan hafifçe ovalayın. Ayrıca bu yöntemler her ne kadar doğal olsa da sık uygulamanın tırnaklarda aşınmaya neden olabileceğini unutmayın.