SON

Şapkalı Kapşonlu Bebek Tulumu El Örgüsü

Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

El Örgüsü Kalp Deseni | Şişle Örgü Kalp Yapılışı | Kalpli Örgü Modelleri

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Tığ İşi Yıldız Modeli | Tejidos a Crochet Punto Estrella paso a paso

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Orkide Çiçeğinin Saksısı Nasıl ve Ne Zaman Değiştirilir

Bu haber 10 Temmuz 2016 - 20:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Toprağında ve çiçeğinde herhangi bir sorun yoksa orkidelerinizin saksı değiştirme süresi maksimum 3 yıldır. Bu süreden önce saksı değiştirmeniz gereksiz olacaktır. Özellikle saksı değişimi sırasında hata yapılmaması gerekir. Herhangi bir yanlışlıkta orkidenize ve köklerine zarar verebilirsiniz. Zarar görmesi halinde yaprakları çürüyebilir ya da kurur.

Orkide çiçeğinin saksı değiştirme zamanı ilkbahardır. Bu aylar çiçeğinizin saksısını değiştirmeniz için oldukça uygun bir zamandır. Saksı değişimi yapılmadan 1 gün önce, çiçeğinizi gübreleme ve sulama ihtiyacına göre hazırlayınız. Bu uygulama sayesinde köklerin saksıdan daha kolay çıkmasını sağlarsınız. Sonra saksıyı ters çevirip, bir elinizle bitkiyi, diğer elinizle saksıyı tutun. Çürümüş yada zarar görmüş kök varsa temizleyin. Bu işlemi yaparken ellerinizin temiz olmasına dikkat edin.

Saksının dibine köpük koyabilirsiniz. Bu sayede drenajı arttırmış olacaksınız. Tam ortaya gelecek şekilde saksı içine yerleştirdiğiniz orkide çiçeğinin etrafına toprağı koyun. Saksıyı sertçe yere vurarak köklerin arasına yerleşmesini sağlayın. Saksı değiştirildikten sonra gölge ve serin bir yerde tutulmalıdır. Bir hafta boyunca su verilmemelidir, su püskürterek yaprakları nemlendirilmelidir.