SON

Tekli Pirinç Örgü Modeli | Şişle Bebek Yelek Hırka Battaniye Patik Bere Örneği

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Double Tire Sample Easy Auger Bending Mesh Knit Free Pattern

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

AMİGURUMİ OYUNCAKLAR GÜZEL VE SEVİMLİ

Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Tığ İşi-Örgü-El Yapımı-Amigurumi Oyuncaklar

Temel Reisi Güçlü Kılan Ispanağın Faydalarına Ait ve Yemek İçin 8 Neden

Bu haber 14 Kasım 2015 - 13:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Çorbası, salatası, böreği , köftesi, pastası, keki, turtası, pizzası, kızartması ve daha yöre yöre değişen farklı damak tatlarında birçok yemek tarifi yapılan ıspanağın yemek için bilmek isteyeceğiniz 8 nedeni sizlerle.

1

1

Kış mevsiminin en lezzetli sebzelerinden bir tanesi olan ıspanak yıllar boyunca çok fazla dikkatleri üzerinde toplamıştı. Özellikle Temel Reis’in başı dara sıkıştığında yediği o güç deposu ıspanakları gördükçe çocuklar da ıspanak yemeye alışmış daha da fazla sevmişlerdi.
Şimdi televizyonlarda Temel Reis izlemesek bile kış oldu mu ıspanak pişmeye başlar tencerelerde. E tabii ki bu sebzenin de bir faydası bir yararı olmalı. Olmaz mı?
Ispanağın faydaları saymakla bitmiyor , işte o nedenler .

2

2

KEMİKLERİNİZİ SAĞLAMLAŞTIRIR : Ispanak gerçek bir K vitamini deposudur. K vitamini ise kemiklerinizin daha güçlü olmasına yardımcı olan çok önemli bir vitamindir. Vücuttaki kalsiyumun aktif hale gelmesini ve bu yolla kemiklerinizin daha da güçlenmesini sağlar.

3

3

AYNI ZAMANDA KALSİYUM İÇERİR : Süt ve süt ürünleriyle çok fazla arası olmayanlar için ıspanak oldukça değerli bir alternatiftir. İçerdiği kalsiyum miktarıyla günlük kalsiyum ihtiyacınızı da karşılamış olur.
KIŞ AYLARINDA GERÇEK BİR KORUYUCUDUR : İçerdiği C vitamini sayesinde tıpkı turunçgiller gibi güçlü bir savunma mekanizması oluşturur. Bu mekanizma sayesinde kışın özellikle gribal enfeksiyonlar ve öksürük gibi hastalıklardan uzak durmuş olursunuz.

4

4

KOLESTEROLÜN DENGELENMESİNDE YARDIMCI BİR SEBZEDİR.: Kötü kolesterol özellikle ilerleyen yaşlarda büyük bir sorun haline gelmeye başlar. İçerdiği A vitaminleri sayesinde vücudun kötü kolesterolle savaşmasına yardımcı olarak bu sorunun da ortadan kaldırılmasını sağlar

 

5

5

GÖZLERİNİZİ GÜÇLENDİRİR :  Tıpkı havuçta olduğu gibi ıspanakta da beta karoten vardır ve hem zihin gelişimine yardımcı olur hem de aynı zamanda gözlerinizin görüş kabiliyetini artırır.

 

6

6

ADET DÜZENİ  ( REGL ) İÇİN FAYDALIDIR :  Demir eksikliği nedeniyle adet dönemlerini yani regl dönemlerini oldukça sorunlu geçiren kadınlar için adeta bir olmazsa olmazdır. Hafif haşlayarak tüketecekleri ıspanak çok daha rahat bir regl süreci geçirilmesini sağlayacaktır.

7

7

VÜCUTTA BİRİKEN ÖDEMİN ŞİŞLİKLERİN ATILMASINI SAĞLAR : İçerdiği antioksidanlar sayesinde kadınlar daha fazla gözlemlenen ödem sorununu ortadan kaldırmak için savaşır. Antioksidanlar sayesinde vücuda rahatlık vererek ödem sorununu ortadan kaldırır.

 

8

8

KASLARI GÜÇLENDİRİR : Spor ile uğraşılan dönemlerde özellikle kaç güçlendirmesi sağlamak için ıspanak yenilebilir. Ispanaktan en fazla oranda yarar sağlayabilmek için çiğ ya da çok az haşlanmış bir şekilde tüketilmelidir.