SON

बच्चों के लिए हाथ से बने ऊनी स्वेटर डिजाइन

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

Creative Handmade İdeas / Crochet Knitting Patterns / Wonderful Designs

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

बच्चे का बनाने का स्वेटर का डिजाइन एक साल से चार बचे चार साल के बच्चे तक

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler

Yağmurlu Bir Günden Merhaba..

Bu haber 16 Nisan 2013 - 8:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

yagmur

yağmurlu bir nisan gününden merhaba

 

Sabahın köründe kalktım yine bu sabah. Eee ne de olsa büyüklerimiz demişler erken kalkar erken yol alır diye. Nereye yol alacaksak. Bugün yolculuğa çıktığım falan da yok hani. Bir uyandım odanın içi kapkaranlık, anladım yine daha perdeleri açmadan hava karanlık ve yağmur var. Rüzgarda fena esiyor hani. Sanki karakış. Birde lapa lapa kar yağsa diyorum bu iş tamamdır. Evet dışarıda şu an yağmur yağıyor. Saat 10 oldu sokaklar hala karanlık. İçimden birşeyler yapmak gelmiyor şuan. Uzaklara içimdeki düşlediğim dünyalara dalıp dalıp gidiyorum yani. İç benliğimle kısa bir melankolik durum yaşıyorum. 

Sanki içimde bir başka bendeniz var. Dünkü ruh halinde hiç eseri olmayan.

Oysa yatağımın kenarındaki perdeden güneş ışınları perdeyi delip girerdi odama. Bir sıcaklık, bir aydınlık, bir parıltı daha ben yatağın içindeyken alır götürürdü bambaşka diyarlara.  Güneşi istiyorum, sıcaklık istiyorum ama ter yapmayan, terli terli dolaşmadan.

Susuzluktan ve sıcaklığın vermiş olduğu yorgunluktan, halsizlikten dilimi bir karış dışarıya çıkarmadan, bir ağaç gölgesindeki şu banka oturayımda biraz soluklanayım demeden gezip dolaşmak istiyorum.. Sizinde canınız sıkılıyor mu böyle karanlık ve yağmurlu günlerde. Aklınızda planlarınız uçup gidiyor mu beklemediğiniz hava şartlarından.

Ama belli olmaz bu iş bir bakarsınız şipşak u dönüşüyle güneş açıverir karabulutların arasından.

Şimdi papatyalarla ve rengarenk kır çiçekleriyle dolu yemyeşil çimenler üzerine serilen bir örtü üstüne uzanmak ya yarım kalan bir kitabımı okumak ya da gökyüzüne doyasıya bakmak vardı.  bana mutluluk verecek mutluluğun tarifi neyse işte onu yapmak vardı. Şimdi hava güzel ve benim fırsatım olsaydı bu fikir tadından yenmezdi yani.

Ama yinede iyiki sizler varsınız , hiçbirinizi tanımasamda, beni tanımasanızda, sanal alem densede iyiki sitem var. Sizlerle paylaştığım güzel, akıl sınırlarını zorlayan hobiler, el sanatları var. Hobidenizini her gün ziyaret eden takipçilerime yani sizlere karanlık ve yağmurlu bir salı gününden çok çok teşekkür ediyorum. Sağlıkla ve sevdiklerimiz yanımızda hergün bu cam pencereden görüşmek üzere.