SON

DEKORATİF EV EŞYALARI & DEKORASYON FİKİRLERİ EVDE YAPILABİLECEK ÖRGÜ İŞLERİ

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, Dekoratif Aksesuarlar, El Yapımı Hobiler

TIĞ İŞİ | BERE KAZAK YELEK LASTİK BAŞLANGICI | ÖRGÜ BEL LASTİĞİ YAPIMI

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

EL EMEĞİ GÖZ NURU EVİNİZE DAİR HERŞEY

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, Dekoratif Aksesuarlar, El Yapımı Hobiler, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

TIĞ İŞİ ÇİÇEK | KOLAY YAPILABİLİR | DETAYLI ANLATIMLI | DANTEL MOTİFLERİ

Bayan Örgü Modelleri Anlatımlı Yapılışları, Bebek Örgü Modelleri ve Anlatımlı Yapılışları, Burada Herşey Var, El Yapımı Hobiler, Kendin Yap DIY Projeleri, Yaratıcı İlginç Fikirler ve El Becerileri

Yemeklik Menemenlik Kışlık DOMATES SOSU Nasıl Hazırlanır

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yemeklik ve menemenlik domates sosu …Domatesin kabuklarını soymadan hazırlayabileceğiniz kışlık yemekler için çok lazım olan sabah kahvaltılarında menemen yapımında kullanılmayı tercihe dilen domates ile cam kavanozlara küçük soda veya kola şişesi gibi cam şişelerin içine tek kullanımlık domates sosu konservesi yapımı .

Kışlık domates sosu hazırlanması mutfakta yemek yapan bayanların  kış aylarında hemencecik elinin altında oması nedeniyle hayat kurtarıcı bir özelliği vardır.

Soda Şişesini veya cam kavanozu açtıktan sonra buzdolabında 1-2 gün muhafaza etmeli kısa süre içinde tüketmelisiniz…

DOMATES SOSU YAPIMI İÇİN MALZEMELER
İstenilen kiloda domates ve salamuralık tuz

Kışlık Domates Sosu Yapılışı – Yemeklik Domates Sosu Tarifi
Domatesleri yıkayalım ve ortadan bölerek rendeleyelim. Veya birkaç küçük parçaya kesip rondodan geçirin. Derin bir tencereye koyun.  Tencerede biraz boşluk bırakın domatesleri tamamen doldurmayın tencereyi çünkü kaynarken etrafa sıçrayabilir.

Kaynamaya başlayınca kısık ateşte kapağı kapalı olarak 1 saat kadar pişirin.Arada tahta kaşık ile biriken köpükleri alın. Biraz salamuralık kalın tuz atın.

Domates tenceresi hala ocakta iken kavanozları doldurmaya başlayın.Kapaklarını sıkıca kapatıp hemen düz bir yere ters çevirin. Soğuyunca domates soslu kavanozlar tüm kış bozulmadan duruyor. Bütün gün bu şekilde  ters dursun ve güneş görmeyen gölge serin bir yerde saklayın..