Yiyip Yiyip Sonrasında Yağ Çözün İçine Girmek İsteyeceğiniz İlginç Hamur İşleri Şekilleri

Yiyip Yiyip Sonrasında Yağ Çözün İçine Girmek İsteyeceğiniz İlginç Hamur İşleri Şekilleri
Sponsorlu Bağlantılar:

 

Neden bütün güzel , lezzetli ve yağlı şeyler kilo yapar , bunu bende herkes gibi soran ve düşünenlerdenim. Bu güzel , çıtır çıtır nar gibi kızarmış yağlı , mayalı ve içindeki malzemelerle lezzet şöleni fışkıran hamur işlerine böyle bir başlık en güzeli olurdu arkadaşlar. Çünkü yiyip yiyip kilo almamak istiyorum ve yedikten sonrada bin pişmanlık duymak istemiyor, duyduğum anda da şipsak anında bütün kiloları alan, yağları yok eden yağ çözün içine giresim geliyor :)

Son yıllarda sanırım herkesin derdidir özellikle de biz bayanların, şu hayatta en çok dert ettiği , dikkat ettiği ve korktuğu şeylerin başında gelir kilo almak. Kilo kadınların baş düşmanlarından biridir. O yüzden her pazartesi rejime başlar akşamına zor dayanırsak salı günü bu zayıflama yolculuğu bir dilim çikolata veya güzel bir hamur işi, tatlı poğaça ve pasta gibi kilo yapan enfes lezzetlerle son bulur. Neden son bulur ki ? İrade irade meselesi canım.. Ah bu ! önce göz , sonra tat, sonra da mide durumu olmasa sanırım herkes başarcak bu işi .. Bir de şekerim düştü durumu, Şaka değil ha gerçek, gerçekten şekeri düşüyor insanın ..

Bu yüzdendir ki pazar günleri bütün kilo yapan yiyecekleri son bir kez tıka basa yer, ertesi sabahın olmasını sabırsızlıkla pek bekleyebiliriz diyememem. Gelsin ister gibi yapar, gelmemesini iple çekeriz. 

Diğer yandan da yiyip yiyip kilo almamak isteriz. Oh ne güzel valla ! yok öyle bir dünya diyenlerinizin sesini duyar gibiyim.

Yiyip yiyip kilo almayanlar baş düşmanımızdır :) 

Bir oturuşta bir ekmeği götüren insanlara hayranım mesela, yanındaki yemekleri saymıyorum.

Şu içsem yarıyor diyen bayanların çoğuna hak veriyorum.. Yarıyor kardeşim. İşte bu yüzden aç geziyoruz aç.. Gerçi azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor. Biraz gayret, biraz spor ve yürüyüş, biraz da su içimi, biraz da pasta, muhallebi, poğaça, çörek, börek , mantı, bisküvi gibi tatlı ve tuzlu hamur işlerini azaltırsak mesela diyet sürecinde eve hiç almazsak ve yapmazsak bu iş oldu bilin. tatlı krizinin yerine kuru meyveler birebir yerini tutuyor, ya da ben tuttuğunu sanıyorum. sanıyorum ya ! şu an kilo açısından dengede duruyorum.( Yürüyüş yürüyüş anacım , şok faydalı )

İşte arkadaşlar ! uzun bir düşünce ve duygu paylaşımı sonrasında altın günlerinde, beş çaylarında , düğünlerde , söz, nişan törenlerinde evde yapılan binbir çeşit lezzetli, görsel açıdan iştah kabartan , insanın yiyeceği yoksa bile yiyeceği gelen birbirinden farklı şekillerde hazırlanmış ve ayrıca ilginç birçoğu ilham veren hamur işi şekilleri ve fotoğraflı yapılışlarını sizler için galeri halinde derledim .

Ve diyorum hayatta olmaz sa olmaz lezzetlerden hamur işlerini seviyorum . Hele bir de yağda , kıymalı, peynirli olarak kızarmış olanlarını. Yani en zararlılarını.

Hepinize yedikçe kilo almadığınız , pişman olmadığınız, her gün rejime başlamadığınız, evinizde bolluk ve bereketin olduğu, tek derdimizin kilo alıp vermek olduğu , ağzının ve bedeninizin lezzetinin sağlığının yerinde olduğu uzun yıllar diliyorum. 

 

 

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ